Artyści na Life Festival Oświęcim

 

Kaliber 44

Zespół, tworzący indywidualny styl, do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach, który połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip-hopowy fenomen na polskiej scenie.

Ich debiutancki album „Księga tajemnicza. Prolog” sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy, czyniąc z K44 gwiazdę. Młodzi reprezentanci Katowic i Końskich raz na zawsze zmienili polski rynek muzyczny odwagą, prostolinijnością, genialnymi tekstami i energią. Album „W 63 minuty dookoła świata” ugruntował pozycję Kalibra i dostarczył zestaw utworów, granych nawet przez komercyjne rozgłośnie radiowe. Ostatni album Kalibra, „3:44” ukazał się w 2000 roku i stanowi moment graniczny dla tego gatunku. Po jego wydaniu zespół zawiesił działalność.

Po 13 latach Kaliber 44 reaktywował się. Co prawda pod nazwą Baku Baku Skład członkowie zespołu pojawiali się co jakiś czas wspólnie na scenie, ale dopiero w 2013 roku reaktywacja K44 w składzie: AbradAb, Joka i DJ FEEL-X stała się faktem. Co warte podkreślenia, zespół postanowił od tej pory koncertować z udziałem muzyków grających na żywo, co znacznie uatrakcyjniło koncerty.

 
 
Organizator:
we współpracy z:
Partnerzy:
Sponsorzy:
Sponsorzy wspierający:
Patroni medialni: