News

 

BALKAN BEAT BOX i LUXTORPEDA wystąpią podczas LFO 2014!

18.12.2013 (10:00)

Dwie niezwykłe formacje: izraelsko-amerykańska Balkan Beat Box oraz polska Luxtorpeda wystąpią 27 czerwca 2014 roku na scenie oświęcimskiego stadionu MOSiR!

BALKAN BEAT BOX i LUXTORPEDA wystąpią podczas LFO 2014!

Artyści z Balkan Beat Box prezentowali swoją muzykę na największych festiwalach na świecie (m.in. Roskilde i Glastonbury) i bardzo szybko stali się jedną z największych gwiazd nowoczesnej sceny world music. Zespół został założony w 2003 roku przez Ori Kaplana i Tamira Muskata, którzy razem z wokalistą/raperem i perkusjonistą Tomerem Yosefem stanowią trzon Balkan Beat Box. Album „Give” z 2012 roku, łączący w sobie surowość i energię elektronicznej sceny klubowej Afryki, Azji i Południowej Ameryki, zawierający tradycyjne dla ich twórczości elementy hip-hopu, ragga i rocka, jest reakcją muzyków na rozpoczęte na przełomie 2010/2011 roku protesty ludzi na całym świecie – od ruchu Occupy Wall Street poprzez arabską wiosnę. „Give” odzwierciedla nadzieje i gniew naszych czasów i jest najbardziej politycznie i społecznie zaangażowanym dziełem w ich dorobku.

Luxtorpeda

Przed izraelsko-amerykańskim trio wystąpi polski zespół Luxtorpeda, który wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową. Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta „Litzy“ Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji, jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku, w trakcie nagrywania albumu, skład uzupełnił Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Zespół w swoich utworach opowiada o rozterkach egzystencjalnych każdego z nas, walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Debiutancki album „Luxtorpeda“ otrzymał Fryderyka za Najlepszą Płytę Rockową 2011 roku. Utwory z obu wydanych dotychczas krążków („Luxtorpeda“ i „Robaki“) plasowały się w czołówce wielu polskich list przebojów. Już wkrótce, bo na początku 2014 roku, ukaże się trzeci album grupy, z którego utwory na pewno zabrzmią podczas LFO2014.

 

Pozostałe

 

Szósta edycja Life Festival Oświęcim potrwa od 17 do 20 czerwca 2015 r. W styczniu… czytaj więcej ›

 

14 lutego w Kraków Arenie wystąpi Ennio Morricone. Współorganizatorem koncertu… czytaj więcej ›

 

Wielki sukces Life Festival Oświęcim! 20 tysięcy par dłoni oklaskujących Erica… czytaj więcej ›

 

Ponad 15 tysięcy osób na płycie, fenomenalna atmosfera i świetna pogoda – to… czytaj więcej ›

 

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców konkursu na plakat MOJA WOLNOŚĆ. czytaj więcej ›

 

Drugi dzień piątej edycji obfitował w pozytywne emocje. Wypełniona po brzegi sala OCK,… czytaj więcej ›

 
 
 

 
Organizator:
we współpracy z:
Partnerzy:
Sponsorzy:
Sponsorzy wspierający:
Patroni medialni: