News

 

Ennio Morricone wystąpi w Krakowie

05.12.2014 (15:00)

14 lutego w Kraków Arenie wystąpi Ennio Morricone. Współorganizatorem koncertu wybitnego kompozytora jest Fundacja Peace Festiwal.

Ennio Morricone wystąpi w Krakowie

Krakowski koncert będzie częścią jubileuszowego tournee „50 lat muzyki”. 86-letni Morricone będzie osobiście dyrygował 160-osobową orkiestrą z chórem, prezentując przegląd największych dzieł ze swojej 50-letniej kariery muzycznej. W roli wokalistki wystąpi Susanna Rigaci. W programie koncertu znajdą się m.in. niezapomniane tematy z takich filmów, jak "Nietykalni", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Dobry, zły i brzydki", "Magdalena", "Cinema Paradiso", "Misja" i „Milena”.

„Wiele osób pytało mnie czy to moja ostatnia trasa. To nie tak, czuję się wypoczęty i podekscytowany tym, że znów będę mógł się z Wami spotkać. Podchodzę do tej trasy, jak do powrotu po szalenie długiej przerwie. Występowanie przed ukochaną publicznością sprawia mi wielką radość i zamierzam robić to z szacunku dla niej i jej niezwykłej cierpliwości”. Ennio Morricone

Ennio Morricone uznawany jest za jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej. W jego niezwykłej twórczości słychać wpływy klasyki, jazzu, popu, rocka, muzyki elektronicznej, awangardowej oraz włoskiej muzyki ludowej. Ogromny wkład Morricone w rozwój muzyki filmowej uznała m.in. Amerykańska Akademia Filmowa, przyznając mu Oscara za całokształt twórczości. Poza tym był nominowany w pięciu innych kategoriach i w swojej karierze otrzymał dwie nagrody Grammy Awards, dwie Golden Globes, pięć BAFTA, siedem David di Donatello Awards, osiem Nastro d’Argento Awards oraz nagrodę Polar Music Prize. W 2009 roku prezydent Francji odznaczył go Orderem Legii Honorowej. W 2013 roku włoski kompozytor otrzymał za muzykę do filmu "Koneser" Europejską Nagrodę Filmową.

Bilety na występ Ennio Morricone w Kraków Arena, w cenie od 249 zł, można już kupować poprzez stronę www.eventim.pl.

 

Pozostałe

 

Szósta edycja Life Festival Oświęcim potrwa od 17 do 20 czerwca 2015 r. W styczniu… czytaj więcej ›

 

14 lutego w Kraków Arenie wystąpi Ennio Morricone. Współorganizatorem koncertu… czytaj więcej ›

 

Wielki sukces Life Festival Oświęcim! 20 tysięcy par dłoni oklaskujących Erica… czytaj więcej ›

 

Ponad 15 tysięcy osób na płycie, fenomenalna atmosfera i świetna pogoda – to… czytaj więcej ›

 

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców konkursu na plakat MOJA WOLNOŚĆ. czytaj więcej ›

 

Drugi dzień piątej edycji obfitował w pozytywne emocje. Wypełniona po brzegi sala OCK,… czytaj więcej ›

 
 
 

 
Organizator:
we współpracy z:
Partnerzy:
Sponsorzy:
Sponsorzy wspierający:
Patroni medialni: