News

 

Fronczewski z Kowalewskim na LFO

09.04.2014 (09:47)

Spektakl „Słoneczni chłopcy” warszawskiego Teatru 6.piętro znajdzie się w repertuarze tegorocznego LFO. Sztuka zostanie wystawiona na deskach Oświęcimskiego Centrum Kultury w czwartek, 26 czerwca.

Fronczewski z Kowalewskim na LFO

Autorem „Słonecznych chłopców” jest amerykański dramaturg Neil Simon. W spektaklu reżyserowanym przez Olgę Lipińską w role tytułowe wcielają się legendy polskiej sceny: Krzysztof Kowalewski oraz Piotr Fronczewski. Towarzyszy im Robert Koszucki, popularny aktor, znany szerszej publiczności m.in. z serialu „Na dobre i na złe”.

Słoneczni Chłopcy” to historia dwóch starzejących się komików, ich zmagań z przemijaniem i zapomnieniem, a także z ułomnościami i słabościami własnych charakterów. Od momentu powstania w 1972 r. sztuka była kilkakrotnie wystawiana na Broadwayu, otrzymała kilka prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, doczekała się wielu adaptacji telewizyjnych – w jednej z nich zagrał sam Woody Allen. Wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, łącznie z Oscarami i Złotymi Globami.

"To jest tragikomiczna opowieść o pewnej przyjaźni, z której mam nadzieję wynika coś mądrego. Jest szczypta nie pozbawionej sensu obserwacji, jest szczypta filozofii na życie. Na życie, które w przypadku tych dwóch dżentelmenów jest rodzajem małżeństwa skazanego na siebie. Wspólne bytowanie jest trudne i nieznośne, ale bycie osobno jest niemożliwe"

– mówił Piotr Fronczewski w rozmowie z Katarzyną Sobiechowska-Szuchtą z RMF FM.

Początek spektaklu zaplanowany jest na godz. 19:30. Bilety w cenach 45 i 55 zł można kupować w kasie Oświęcimskiego Centrum Kultury, przy ul. Śniadeckiego 24.

Spektakl - Słoneczni Chłopcy

 

Pozostałe

 

Szósta edycja Life Festival Oświęcim potrwa od 17 do 20 czerwca 2015 r. W styczniu… czytaj więcej ›

 

14 lutego w Kraków Arenie wystąpi Ennio Morricone. Współorganizatorem koncertu… czytaj więcej ›

 

Wielki sukces Life Festival Oświęcim! 20 tysięcy par dłoni oklaskujących Erica… czytaj więcej ›

 

Ponad 15 tysięcy osób na płycie, fenomenalna atmosfera i świetna pogoda – to… czytaj więcej ›

 

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców konkursu na plakat MOJA WOLNOŚĆ. czytaj więcej ›

 

Drugi dzień piątej edycji obfitował w pozytywne emocje. Wypełniona po brzegi sala OCK,… czytaj więcej ›

 
 
 

 
Organizator:
we współpracy z:
Partnerzy:
Sponsorzy:
Sponsorzy wspierający:
Patroni medialni: