News

 

Gwiazdy sportu pobiegną dla pokoju

06.03.2014 (10:00)

Iwona Guzowska, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Dariusz „Tiger” Michalczewski i Robert Korzeniowski – to sportowcy, którzy już potwierdzili udział w biegu ulicznym „Tolerancja na sportowo” w ramach Life Festival Oświęcim 2014.

Gwiazdy sportu pobiegną dla pokoju

Druga edycja biegu, którego organizatorami są Fundacja Peace Festival oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, odbędzie się w sobotę, 28 czerwca 2014 roku. To wydarzenie, zapoczątkowane na LFO2013, nabiera coraz większego rozmachu, o czym świadczy rosnąca liczba słynnych sportowców, którzy chcą wziąć w nim udział.

„Jestem sportowcem z krwi, kości i serca, a sport jest jedną z niewielu dziedzin życia , która łamie wszelkie bariery. Stając naprzeciw przeciwnika w ringu, na starcie triatlonu czy biegu, nie ma znaczenia skąd jesteś , jaki jest kolor twojej skóry, w co wierzysz . Jesteś człowiekiem , który ma odwagę pokonać siebie. Dlatego biorę udział w takich inicjatywach!”

- Iwona Guzowska

„Identyfikuję się z pokojową ideą festiwalu, dlatego z wielką chęcią przyjąłem zaproszenie do biegu. Język sportu jest mi bliski i służy nie tylko zdobywaniu trofeów, ale również mówieniu o ważnych sprawach”

- Krzysztof „Diablo” Włodarczyk

„Muzyka i sport kapitalnie uzupełniają się, tworząc kompletną przestrzeń dla komunikacji ponad podziałami. Nikt nie musi być wirtuozem gitary, by przeżywać emocje, śpiewać wspólnie z Claptonem, podobnie jak w biegu przy okazji Life Festivalu spotkamy się w jednym barwnym peletonie nie dlatego, że jesteśmy wyczynowymi mistrzami długich dystansów, lecz dlatego, że staramy się być mistrzami życia, a łącząc się przez sport dajemy fantastyczne świadectwo aktywnej postawy“

- Robert Korzeniowski

W tym roku po raz pierwszy będzie można nie tylko pobiegać, ale również pojeździć na rolkach – to nowa konkurencja wprowadzona do program biegu. Najlepsi otrzymają nagrody pieniężne oraz bilety na koncert LFO z udziałem Erica Claptona.

Więcej na temat biegu znajdziesz tutaj.

 

Pozostałe

 

Szósta edycja Life Festival Oświęcim potrwa od 17 do 20 czerwca 2015 r. W styczniu… czytaj więcej ›

 

14 lutego w Kraków Arenie wystąpi Ennio Morricone. Współorganizatorem koncertu… czytaj więcej ›

 

Wielki sukces Life Festival Oświęcim! 20 tysięcy par dłoni oklaskujących Erica… czytaj więcej ›

 

Ponad 15 tysięcy osób na płycie, fenomenalna atmosfera i świetna pogoda – to… czytaj więcej ›

 

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców konkursu na plakat MOJA WOLNOŚĆ. czytaj więcej ›

 

Drugi dzień piątej edycji obfitował w pozytywne emocje. Wypełniona po brzegi sala OCK,… czytaj więcej ›

 
 
 

 
Organizator:
we współpracy z:
Partnerzy:
Sponsorzy:
Sponsorzy wspierający:
Patroni medialni: