News

 

Life pełen życia

27.06.2014 (02:19)

Drugi dzień piątej edycji obfitował w pozytywne emocje. Wypełniona po brzegi sala OCK, energetyczne granie podczas Street Life i kolejny niezwykły mural w Oświęcimiu.

Life pełen życia

Festiwalowy dzień rozpoczął koncert Street Life. Ubiegłoroczny koncert był wydarzeniem stricte hip-hopowym (zagrali O.S.T.R. & Hades, Diox & The Returners, Gruby Mielzky, Wysoki Lot i PZG).Tym razem obok hip-hopu usłyszeliśmy reggae, rock i folkowo-grunge’owe brzmienia. Na tej samej scenie zagrali Kaliber 44, Jamal, Skubas, KaCeZet & Fundamenty oraz Mama Selita. W tym roku podczas koncertu, w wyniku trójstronnego porozumienia pomiędzy Urzędem Miasta Oświęcim, Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy oraz Fundacji Peace Festival przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie Łukasza Gaweła, 11-latka z Włosienicy, chorującego na dystrofię mięśniową. Cała uzbierana przez wolontariuszy kwota wesprze walkę chłopca z tą rzadką chorobą.

Podczas kiedy na do wystepu na terenie oświęcimskiego skateparku przygotowywał się Kaliber 44, w Oświęcimskim Centrum Kultury miłośnicy teatru i aktorstwa najwyższej klasy mieli okazje obejrzeć Piotra Fronczewskiego, Krzysztofa Kowalewskiego i Roberta Koszuckiego w spektaklu „Słoneczni Chłopcy” Neila Simona. „Słoneczni chłopcy” to historia dwóch starzejących się komików, ich zmagań z przemijaniem i zapomnieniem. Jak mówił na kilka minut przed spektaklem Robert Koszucki to opowieść o nieporozumieniach, o których w codziennym życiu nie rozmawiamy, w tej sztuce jest na to miejsce. Podobnie jak wczoraj, tak i dziś publiczność zebrana w OCK żegnała artystów owacjami na stojąco.

Po spektaklu zostały ogłoszone wyniki konkursu na plakat "Moja wolność". Inspiracja tego wydarzenia były m.in. obchody 25-lecia wolności. W chwile potem nastąpiło symboliczne odsłonięcie drugiego na LFO muralu zatytułowanego „Niezamierzony przypływ morza” autorstwa Rafała Olbińskiego, światowej sławy malarza, grafika i twórcy plakatów.

Jeszcze nie opadły emocje po obfitym drugim dniu piątej edycji LFO a już nadchodzi kolejna dawka mocnych wrażeń. Jutro na Stadionie MOSiR porywające rytmy izraelsko-amerykańskiej formacji Balkan Beat Box i mocne brzmienie Luxtorpedy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Soundgarden, który zagra w Polsce po raz pierwszy – właśnie na LFO!

 

Pozostałe

 

Szósta edycja Life Festival Oświęcim potrwa od 17 do 20 czerwca 2015 r. W styczniu… czytaj więcej ›

 

14 lutego w Kraków Arenie wystąpi Ennio Morricone. Współorganizatorem koncertu… czytaj więcej ›

 

Wielki sukces Life Festival Oświęcim! 20 tysięcy par dłoni oklaskujących Erica… czytaj więcej ›

 

Ponad 15 tysięcy osób na płycie, fenomenalna atmosfera i świetna pogoda – to… czytaj więcej ›

 

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców konkursu na plakat MOJA WOLNOŚĆ. czytaj więcej ›

 

Drugi dzień piątej edycji obfitował w pozytywne emocje. Wypełniona po brzegi sala OCK,… czytaj więcej ›

 
 
 

 
Organizator:
we współpracy z:
Partnerzy:
Sponsorzy:
Sponsorzy wspierający:
Patroni medialni: