Wydarzenia na Life Festival Oświęcim

 

Kontener Wolności

W dniach 25-27 czerwca na Rynku w Oświęcimiu stacjonować będzie „Kontener Wolności”. Podczas trzech dni zapraszamy do obejrzenia wystawy „Polskie Wolności” autorstwa Piotra Wójcika i Justyny Pobiedzińskiej oraz do wzięcia udziału w akcjach animacyjnych i dokumentalnych.

Codziennie

Fotograficzno-dokumentalna akcja społeczna. W naszym namiocie czekają na Państwa jednorazowe aparaty fotograficzne, dzięki którym możecie zapisać Wasz manifest wolności. Fotografujmy to co szczególnie lubimy, pokażmy jak zmieniło się nasze miasto, a może odwrotnie zwróćmy uwagę na to co należy zmienić. Pokażmy naszą radość, miłość i wolność! Zapraszamy mieszkańców oraz turystów do uczestnictwa w projekcie.

Polskie wolności w studiu Foto-wideo. Piotr Wójcik, fotograf i dokumentalista zaprasza Państwa do pozostawienia świadectwa ostatnich 25 lat oraz próby odpowiedzi na pytanie czym jest dla nas wolność? Czekamy na Państwa w mobilnym studiu fotowideo mieszczącym się w naszym namiocie.

Otwarte pokazy filmowe po zapadnięciu zmroku.

Wydarzenia specjalne

25 czerwca
21.00 Pean na cześć wolności w wykonaniu Tekli na gitarze basowej

26 czerwca
21.30 pokaz Filmu „Park” reż. Dorota i Monika Proba. Film przedstawia nastroje społeczeństwa Tureckiego podczas demonstracji na pl. Taksim w 2013 roku.
22.00 Pokaz zwycięskich filmów krótkometrażowych konkursu „Solidarity shorts” organizowanego przez Instytut Lecha Wałęsy.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Polskie wolności”, którego organizatorem są Fundacja Picture DOC, Razem '89, Dom Spotkań z Historią, Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Kino Polska, Cyfrowe Repozytorium Filmowe i Kino Polska. Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Tok FM, Gazeta.pl, Dialog Pheniben.

Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Orange i Pelion S.A.

Więcej szczegółów na temat projektu: www.polskiewolnosci.pl.

 
 
Organizator:
we współpracy z:
Partnerzy:
Sponsorzy:
Sponsorzy wspierający:
Patroni medialni: